WIECZÓR Z POEZJĄ JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO

6 kwietnia, 2014 w Wydarzenia by Fundacja Arkona

         W ramach XIV Światowego Dnia Poezji UNESCO w Polsce 1 kwietnia 2014 r. odbyła się w Warszawie w Domu Polonii prezentacja wierszy Jarosława Zielińskiego z tomiku „Słowa i linie” przez duet aktorski: Agnieszkę Wielgosz i Dariusza Bereskiego. Przypomnienie biografii poety i krótkie omówienie jego twórczości dokonał główny organizator Światowego Dnia Poezji Aleksander Nawrocki. Liryka Jarosława Zielińskiego mile była przyjmowana przez publiczność, którą po mistrzowsku interpretowała aktorska para.
         W wieczorze poezji, który zgromadził ok. 150 osób, swoją twórczość prezentowali też poeci z Anglii, Białorusi, Litwy, Niemiec, Rumunii i Polski. Uczestnicy przeżyli wielką ucztę intelektualną umilaną przez artystów Marta Włodarczyk (śpiew) oraz Norbert „Smoła” Smoliński (śpiew) i Łukasz Przybyłowicz (gitara, śpiew).
         W części drugiej w kawiarni Domu Literatury, po kolacji, uczestnicy wysłuchali wierszy Jarosława Zielińskiego deklamacji aktorskiego duetu Agnieszki Wielgosz i Dariusza Bereski o rozterkach miłosnych, poszukiwaniach w życiu, o prawie do wolności wyboru, wrażeń i spacerów nad morzem. Zasłuchani goście gromkimi brawami dziękowali aktorskiej parze za udany wieczór pełen poezji i wspomnień bliskiego człowieka już nieobecnego, ale pozostającego ze swoim lirycznym słowem.