Jaroslaw Zielinski    JAROSŁAW ZIELIŃSKI patron Fundacji( urodził się w  1971 r. a zmarł w 2012 r.) pisał  wiersze, opowieści fantastyczne, książki o informatyce i Internecie, rozprawy naukowe i artykuły publicystyczne oraz prowadził zajęcia dydaktyczne na uczelni.

    W wieku czternastu lat napisał pierwszy wiersz. Poezją zajmował się przez całe życie. Tomik „Słowa i linie” Wydawnictwo Arkona wydało w 1994 r. Pełny zbiór poezji również pod tytułem „Słowa i linie” wydało Wydawnictwo ASPRA-JR w 2012 r. już po śmierci autora. W tej poezji są wyrażane  ludzkie uczucia, spostrzeżenia dotyczące otaczającego świata i współczesnej cywilizacji.

    Opowieści fantastyczne pisał w latach 90 – tych i zamieszczał w Internacie. Wydany zbiór  fantastycznych opowiadań pod tytułem „Sytuacja krytyczna” przez Wydawnictwo Erica w 2013 r. obejmuje nowele science fiction o podboju kosmosu, rycerzu Tevatcie i Pieśni Almanzor – ulokowane w fikcyjnej krainie: Śródmorzu.

    Informatyką komputerową zainteresował się już latach 80- tych a w  90 –tych napisał kilka książek o programach komputerowych w tym podręcznik „Podstawy informatyki” wydany przez Wydawnictwo  Prószyński i S-ka w 1995 i 1997 wraz Tomaszem Kołodziejczakiem.  Artykuły o sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu, Internecie publikował w Gazecie Wyborczej.  W charakterze konsultanta pracował w międzynarodowych firmach informatycznych Lotus, Digital, Compaq i Hewlett-Packard.

    W Google był autorem i redaktorem domen internetowych: 1.Winter.pl – poświęcona Internetowi, 2.Altamagusta.pl – publikująca opowiadania z fantastyki, 3.Słowa i linie. pl – zamieszczająca wiersze, 4.Nieoznaczone. pl – publikująca opowieści z fantastyki, 5.Demopol. pl – zamieszczająca artykuły o marketingu i Internecie.

    Książkę „Marketing polityczny w Internecie” Wydawnictwo Adam Marszałek  wydało już po śmierci autora w 2013 r. Publikacja obejmuje problemy teoretyczne i praktykę wykorzystania nowego instrumentu w działaniach  politycznych. Przemyślenia i spostrzeżenia dotyczące badań naukowych i pisarstwa naukowego zawarł w książce „Metodologia pracy naukowej” wydanej przez Wydawnictwo ASPRA-JR w 2012 r.

    Na warszawskim Ursynowie prowadził Wydawnictwo Arkona i zorganizował Księgarnię Arkona, znaną z dobrej książki, spotkań z wybitnymi autorami i ludźmi kultury. Na Uniwersytecie Warszawskim prowadził zajęcia dydaktyczne z informatyki i politologii.